Materazzi kujton edhe njëherë episodin me Zidane, si nisi sherri ?

Marco Materazzi I kthehet edhe një historisë së finales së Botërorit të vitit 2006, shkakut të përplasjes me Zinedine Zidane, që e detyroi arbitrin kyesor t’i tregonte kartonin e kuq trajnerit

“Goditja me kokë e Zidane? Në të moment nuk e prisja. Në fakt, ishte fat që nuk e prisja, ndryshe do të kishim shkuar të dy në dhomat e zhveshjes.”

Por si nisi sherri dhe çfarë i tjanë njëri-tjetrit që përlasja degjeneroi në atë goditje të fortë me kokë të Zizusë?

“Patë, një kontakt në zonë. Në pjesën e parë të shtesës, ai iu afrua shumë golit dhe Rino (Gattuso) me tha që ta mbuloja. Pas përplasjes së parë, I kërkova falje, por ai reagoi keq. Në përplasjen e tretë, i tregova vendin. Ai më tha: “fanellën ta jap më vonë”, kurse unë iu përgjigja se preferoja motrën…”


Shtuar 3.05.2020 08:22