Interi triumfon ndaj Fiorentinës dhe avancon më tej në Kupë (VIDEO)

Interi ka fituar 2-1 ndaj Fiorentinas në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë.

Ekipi i Conte kaloi në avantazh ndaj Fiorentinas pas 44 minutave me Candrevan.

Pjesa e dytë e takimit i takoi gjithashtu Interit edhe pse hasi në vështirësi.

Fiorentina fillimisht barazoi rezultatin me Caceres, por Barella me një super gol vulosi fitoren e Interit. Interi tani në gjysmëfinale të Kupës së Italisë do të luajë ndaj Napolit.

Shtuar 29.01.2020 21:45