Goli i Shaqirit nominohet si më i miri i dhjetorit (VIDEO)

Janë nominuar 8 golat më të bukur për muajin dhjetor në Premier League. Emrat e rëndësishëm të kampionatit janë pjesë e kësaj liste, ku bën pjesë dhe Xherdan Shaqiri.

Sulmuesi shqiptar shënoi në sfidën kundër Evertonit, pas një pasimi të Mane. Mesfushori i Liverpool nuk gaboi përballë portierit, duke garuar me Son të Tottenham. Goli i koreano-jugorit nga porta në portë mbetet kandidatura kryesore për të fituar.

De Bruyne nuk mund të mungonte me predhën e tij, ashtu si goli shokut të tij të ekipit Rodri. Grealish sfidon me golin e shënuar ndaj Manchester United.


Shtuar 3.01.2020 19:43