Çudia në “FA Cup”, 40 vjeçari zëvendëson 16 vjeçarin dhe shënon gol

Rochdale dhe Newcastle kanë luajtur sot në kuadër të kupës së Anglisë mirëpo në këtë ndeshje ndodhi diçka e befasishme.

Nga loja u largua 16 vjeçari Kwadwo Baah dhe në vend të tij u inkuadrua në lojë 40 vjeçari Aaron Wilbraham e i cili arriti ta nxjerrë barazim në këtë ndeshje.

Aaron arriti të shënoj në minutën e 79’ për të arritur kështu që ta nxjerrë një barazim pasi që skuadra e tij ishte duke humbur që nga minuta e 17’ me golin e shënuar për Newcastle nga Miguel Almiron.


Shtuar 4.01.2020 16:59