Blerja më e re e Juves ironizon CR7 dhe Del Pieron

Dejan Kulusevski i mjaftoi vetëm 6 muaj në Serie A për të treguar cilësitë që disponon.

Mesfushori suedez u transferuan nga Juventusi në këtë merkaton janari për shifrën e 35 milionë Eurove nga skuadra e Atalantës. ishte blerja e parë e Juventusit për vitin 2020. 19-vjeçarin aktualisht luan në formë huazimi te Parma dhe do ta mbyllë pikërisht me skuadrën emiliane sezonin.

Në një intervistë për mediat e vendit të tij, Kulusevski ka folur për kalimin te bardhezinjtë duke nënvizuar se idhujt e tij janë Messi e Totti duke shpërfillur dy legjendat bardhezi si Cristiano Ronaldo e Alex Del Piero, fjalë këto që me siguri nuk u kanë pëlqyer tifozëve të Juves.

“Nuk mendova dy herë për të ardhur te Juventusi. Jam shumë i lumtur dhe viti 2020 nuk mund të niste më mirë. Është një ditë shumë e rëndësishme për mua. Luaj për të fituar dhe nuk ka rëndësi nëse shënoj apo asistoj, rëndësi ka vetëm fitorja. Kam studiuar lojën e Sarrit. Juventusi është një nga skuadrat më të mëdha në botë. Skuadra për të cilën kisha ambicie kur nisa të luaja. Mund të luaj në disa role, por ndihem trekuartist.”


Shtuar 3.01.2020 16:04