Befasi në Spanjë, skuadra e ligës së tretë eliminon Atletico Madridin nga Kupa e Mbretit

Pjesa e parë mbaroi pa gola, në ndeshjen në mes Leonesës dhe Atletico Madridit.

Në pjesën e dytë ishte Correa ai e dërgoi në epërsi Atleticon me golin e tij kurse Leonesa shënoi përmes golit të Castanedas në minutën e 83’.

Mirëpo koha e rregullt përfundoi me këto dy gola kështu që ndeshja shkoi në vazhdime, ku edhe Sergio Benito arriti të shënoj dhe të siguroj kështu fitore të mëdhe për skuadrën e tij.

Leonesa është klub që luan në ligën e dytë, në grupin B të Spanjës.


Shtuar 24.01.2020 07:18