SHUMA/ Me levë në dorë, si u krye grabitja në Tiranë (VIDEO)

Një grabitje tek “Komuna e Parisit” në Tiranë alarmoi policinë e Shtetit.

Grabitja sipas burimeve u krye në një filial të NOA, ku mësohet se një shtetas emri i të cilit ende nuk dihet arriti të marrë në dorë 50 mijë lekë të reja e është arratisur.

Mësohet se shtetasi në fjalë nuk ka qënë i armatosur me armë por në dorë ka pasur një levë me të cilën ka kërcënuar dhe ka arritur të marrë shumën e lekëve.

NJOFTIM I PLOTË:

Rreth orës 18:07, në rrugën “Medar Shtylla”, në një zyrë që i përket një institucioni financiar për kredidhënie në shuma të vogla, një person ende i paidentifikuar dhe i pa armatosur, ka marrë një sasi parash rreth 50 mijë lekë të reja dhe është larguar me vrap.

Në ndjekje të autorit janë vënë shërbimet e Policisë “Shqiponjat”, Patrulla e Përgjithshme dhe Forca e Posaçme Operacionale e DVP Tiranë. Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit. /albeu.com/


Shtuar 7.01.2020 18:12