Rritje temepraturash, si pritet të jetë moti për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku mundësitë për reshje shiu sot janë të pakta. Sipas parashikimeve të mërkuren pritet rikthimi i reshjeve.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 10ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 17ºC dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 17ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi 2 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu dhe dëbore. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01ºC deri në 11ºC dhe në zonat e ulëta nga 05ºC në 13ºC.


Shtuar 3.02.2020 07:20