Plane për të dielën, si do të mbajë sot moti?

Për ditën e fundit të kësaj jave, e diel 23 shkurt 2020, parashihet që moti të jetë fillimisht me kthjellime.

Por gradualisht gjatë ditës vranësirat do të vijnë në shtim.

Era do të jetë me drejtim nga veriperëndimi me shpejtësi 8 deri 10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 -1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore -1/12°C

Zonat e ulëta 1/17°C

Zonat bregdetare 5/16°C


Shtuar 23.02.2020 07:12