Në kërkim prej 7 vitesh, arrestohet shqiptari në Itali

Policia italiane ka vwnw nw pranga shtetasin me iniciale L.A është arrestuar në Itali pasi kërkohej nga Argjentina për trafik droge që prej vitit 2013.

Sipas mediave 37 vjeçari u kap në aeroportin e Bologna-s, ndërkohë që ishte nisur nga Tirana.

Shqiptari donte të shkonte në Itali për turizëm, mirëpo pas një kontrolli që iu bë aeoroport u zbulua se ishte me dekumenta të falsifikuara.

Sipas tyre pas kryrjes së procedurave u zbulua se ai ishte në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli me qëllim ekstradimin drejt Argjentinës.

I riu akuzohet se ka marrë pjesë në trafikimin e 22 kilogramëve kokainë drejt Europës dhe për shkak të ngjarjes që ishte I përfshirë kishte ndryshuar dhe mbiemrin.


Shtuar 10.01.2020 18:54