“Kisha ka shumë dhe Zot ka një”, Majko reagon pas sulmeve në Beograd ndaj ambasadës së Malit të Zi

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është vënë sulmuar ambasada e Malit të Zi në Beograd.

PWr këtë ka reaguar Ministri shqiptar i Diasporës, Pandeli Majko i cili e ka dënuar këtë ngjarje të rëndë.

Majko shprehet se papërgjegjëshmëria serbe kërkon të imponohet, por i kujton se ka shumë kisha dhe vetëm një zot.

Sulmi erdhi pas miratimit të ligjit për lirinë fetare.

“Ka me shume se nje arsye, per te qendruar ne krah te Malit te Zi dhe qeverise se tij, perballe presioneve qe papergjegjshmeria e njohur serbe e rajonit po kerkon ti imponohet. Kisha ka shume dhe Zot ka një”, shkruan Majko.


Shtuar 3.01.2020 14:09