45 raste dhe 2 viktima, si u shpërnda sot harta

ISHP ka konfirmuar 45 raste të reja me koronavirus në të gjithë vendin gjatë 24 orëve të fundit duke e rënduar situatën me pandeminë nga dita në ditë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 269 testime krahasuar me 371 të ditës së djeshme. Kjo duket se ka ndikuar edhe në uljen e rasteve pozitive ditën e sotme.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 21 raste në Tiranë, 10 në Shkodër, 4 në Elbasan, nga 3 raste Delvinë, Kurbin, nga 1 rast në Krujë, Kukës, Lezhë, Sarandë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 367
Durrës 201
Shkodër 150
Vlorë 110
Fier 47
Lezhë 42
Korçë 28
Kukës 19
Elbasan 16
Gjirokastër 7
Berat 6
Dibër 6. /albeu.com/


Shtuar 1.07.2020 09:07