Burri ecën nëpër telat e rrymës për të hequr një degë, çfarë ndodh me pas? (VIDEO)

Ky është momenti kur një punëtor i patrembur u gjend përgjatë dy linjave të energjisë për të hequr një degë të pemëve të rënë pasi një fshat në jug të Indisë mbeti pa furnizim të energjisë elektrike.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet janë filmuar të dielën në Nizampur, Telangana, kanë kapur një punonjës të ndërmarrjes energjetike të njohur vetëm si Noor pasi ai ngadalë bën rrugën e tij përgjatë telit me tension të lartë.

Pas disa sekondash, ai arrin të arrijë në një degë të pemës së rënë në telat e rrymës, e cila besohet se shkaktoi një ndërprerje të energjisë në fshat.

Ai shtrëngon rreshtin dhe shtyn në degë me këmbët e tij për ta hequr atë nga pozicioni i saj, përpara se të shkojë me kujdes përsëri në shtyllën prej druri prej nga zbriti në tokë.

Kur arrin në tokë ai përshëndetet nga kolegët e tij, të cilët inspektojnë degën e rënë përpara se videoja të marrë fund.

Ndërmarrja energjetike ishte thirrur në fshat, në rrethin Sangareddy, pasi banorët njoftuan se kishin mbetur pa energji elektrike të dielën.

Besohet se dega kishte rënë për shkak të motit me erë në zonë gjatë fundjavës. Noori nuk u plagos pas incidentit.


Shtuar 4.06.2020 12:47