2 produkte shtëpie 10 herë më të fuqishëm se medikamentet për këmbët me kallo

Keni thembra të plasaritura gjatë gjithë vitit? Mos harxhoni më para në produkte të shtrenjta të cilat nuk ju zgjidhin asnjë problem! Si fillim duhet të dini nga vjen ky problem:

1: nga prania e mykut në këmbët tuaja

2:djersitja e këmbëve.

3:Këpucët shumë të ngushta ose shumë të larta.

4:Ekzema, një sëmundje e lëkurës që shkakton rrjepje, plasje të lëkurës dhe plagë.

Më poshtë ka disa mënyra efektive të cilat ju mund ti bëni në shtëpinë tuaj:

Aspirinë dhe lëng limoni: Thjesht shtypni 10 pilula aspirine dhe shtoni pak lëng limoni për të bërë një paste. Pastaj aplikoni përzierjen me pambuk mbi thembrat tuaja të dëmtuara. Përdorni garzë dhe një qese plastike për të siguruar pambukun dhe lëreni të qëndrojë gjatë natës. Kjo procedurë do t’ju ndihmojë të shfarosni qelizat e vdekura të lëkurës dhe ta bëni lëkurën në thembrat tuaja më të butë.

Sodë buke: Tri lugë gjelle sodë buke, Katër deri pesë litra ujë Filloni duke e përzier sodën e bukës me ujë të nxehtë dhe futni këmbët në ujë për 10-15 minuta.


Shtuar 20.03.2020 08:14