Zënka dhe pikëpyetje, për këtë shenjë gjërat nuk janë aspak mirë

Dashi

Kjo nuk është periudha kur duhet t’i kushtoni shumë vëmendje gjendjes shpirtërore, përndryshe do të ndiheni të hutuar, nervozë dhe jashtë lojës. Ju duhet të mendoni për perspektivat e mira të jetës tuaj në këtë periudhë dimri të vitit. Situata astrologjike parashikon një ngadalësim të çështjeve ekonomike dhe të shitjeve.

Do të dëshironit të braktisni disa punë, por akoma nuk mundeni. Hëna është në këtë shenjë dhe për këtë arsye ka pak më shumë forcë se zakonisht.

Demi

2020 duket se është viti i revolucionit. Ata që janë shumë të rinj mund të provojnë një rrugë jashtë vendit ose në një qytet tjetër. Ata që kanë kaluar moshën 30 ose 40 vjeç dëshirojnë të përpiqen të vendosin disa pika të forta në jetën e tyre, edhe nga ana sentimentale.

Binjakët

Ju ende keni disa mendime në mendjen tuaj, por gjithmonë duhet të përpiqeni të jeni proaktiv dhe pozitiv. Synimi është të prekni pjesën më të bukur të shenjës, pra atë që lidhet me kuriozitetin dhe dëshirën për të shprehur veten, për të bërë gjëra të rëndësishme dhe për të marrë vëmendjen e të tjerëve. Nëse ju pëlqen dikush, brenda fundjavës së ardhshme do të keni një takim tepër të këndshëm.

Gaforrja

Ju po punoni për të patur qetësi dhe ekuilibër, por është e vështirë për tu arritur sepse keni shumë njerëz rrotull. Kjo është arsyeja pse në jetën tënde vazhdimisht kërkon zgjidhje dhe pika marrëveshjeje, të cilat për momentin nuk mund të realizohen. Edhe në dashuri, në të vërtetë, ekziston mundësia që të lindin disa pyetje.

Luani

Në këtë fazë ju ndoshta keni një dëshirë të madhe për të hedhur poshtë gjithçka që nuk ju kënaq. Ju nuk i doni pjesën më të madhe të njerëzve, kështu që ose i doni njerëzit përreth jush, ose i largoni ata. Tani për tani ju duhet të bëni disa zgjedhje sa i përket punës. Nëse disa rrugë nuk janë ndërprerë në fillim të dhjetorit, atëherë do të ndodhin në pranverë. Ju gjithashtu mund të kryeni një projekt të ri ose një punë të re.

Virgjeresha

Viti i ri lind në një mënyrë shumë energjike dhe intensive. Për momentin, ju mund të largoheni nga një e kaluar e vështirë ose të merrni një çmim të mirë. Për shembull, ata që do të marrin një çmim ose të kryejnë një projekt me sukses do të jenë më me fat. Në vitin 2020, të rinjtë mund të mendojnë që të mbarojnë një kurs të rëndësishëm ose të fillojnë një studim të ri.

Peshorja

Viti i ri fillon në një mënyrë të rëndësishme, por edhe të hutuar. Ju do të keni një person të këndshëm pramë vetes sepse në shenjën tuaj është Venusi. Kjo do të thotë që referencat familjare dhe emocionale janë shumë të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Rekomandohet që të mos bëni asgjë duke u nxituar.

Akrepi

E enjtja dhe e premtja do të jenë mjaft interesante për ju, edhe nëse mund të përballeni me vështirësi në mëngjes. Pjesa e dytë e janarit do të jetë shumë intriguese për ju. Sidoqoftë, mund të keni shumë tensione në punë që mbesin të hapura dhe ndoshta ekziston për të sqaruar disa keqkuptime me kolegë ose bashkëpunëtorë. Bëni mirë që ti kushtoni vëmendje këtyre çështjeve.

Shigjetari

Do të përjetoni ditë të qetë se Hëna është në favorin tuaj. Kjo do të zgjasë deri të premten dhe do të bëni gjithçka dëshironi. Sa i përket dashurisë, mund të ndjeni emocione shumë interesante. Nëse jeni beqarë, mund të ndërtoni diçka të bukur me dy shenja të zodiakut, siç janë Dashi dhe Ujori.

Bricjapi

Dita do të ketë pak tension, sepse do të keni disa diskutime në shtëpi, por në fund ju jeni fituesi. Edhe nëse jeni pak të lodhur dhe nëse nuk ndiheni në gjendje të përsosur fizike, do ta kuptoni pse nuk jeni mirë, duke zgjidhur gjithashtu problemin që ju mundon. Ndërsa fundjava do të sjellë zhvillime mjaft interesante në dashuri.

Ujori

Do të jeni të lirë të thoni dhe të bëni atë që dëshironi. 2020 mund t’ju bëjë të keni disa ndryshime në jetën tuaj siç janë martesa ose të qenit më i lidhur me familjen. Me pak fjalë, shenja më revolucionare e zodiakut do të vërë kokën në vend këtë vit, duke kërkuar stabilitet dhe siguri në jetë.

Peshqit

Duhet të shikoni të ardhmen me interes dhe vullnet. Nëse një çift u nda në nëntor, mund të ndiheni pak të nevrikosur edhe tani. Sa i përket vendit të punës, jo gjithçka është e qartë. Shkëputja emocionale mund të lidhet me shumë mendime që kanë të bëjnë me paratë dhe aktivitetin profesional që ju kryeni.


Shtuar 2.01.2020 07:33