Termometri shënon 26⁰C, parashikimi i motit për sot

Vendi ditën e sotme do të karakterizohet nga një mot i kthjellët.

Në zonat malore temperatura minimale do të shënohet 4⁰C, ndërsa ajo minimale në zonat e ulëta 26⁰C.

Era, do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim e lehtë e hera- herës përgjatë vijës bregdetare deri në 10 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat:

zonat malore 4⁰ deri në 20⁰C

zonat e ulëta 8⁰ deri në 26⁰C

zonat bregdetare 10⁰ deri në 23⁰C


Shtuar 10.04.2020 06:07