Reshje shiu dhe mjegull, parashikimi i motit për sot

Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet malore të verilindjes dhe juglindjes në orët e mëngjesit.

Pritet mjegull /mjegullinë për shkak të reshjeve të shiut dhe dëborës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje 1-15m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare deri në 22m/s intensive dhe me rrahje e shoqeruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë me lartësi vale deri 1.5 metra.


Shtuar 12.01.2020 07:13