Nuk munguan maskat dhe dorezat, kështu u fal Fiter Bajrami në Durrës (FOTO LAJM)

Ky vit i gjeti ndryshe besimtarët myslimanë, të cilët falën namazin e Fiter Bajramit si kurrë më parë.

Këto pamje vijnë nga Durrësi, ku namazi është falur duke zbatuar rregullat e distancimit social.

Qytetarët janë falur në shesh duke ruajtur distancën nga njëri-tjetri. Nuk mungojnë as ata të cilët kanë vendosur maska dhe doreza./albeu.com/


Shtuar 24.05.2020 08:22