Në kërkim prej kohësh, policia kap dy persona në Durrës dhe Krujë

Dy persona janë vënë në pranga ditën e sotme nga policia pasi kërkoheshin prej disa kohësh.

G. D., 46 vjeç, banues në Sukth kërkohej pasi ishte dënuar me 1 vit burg, për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës” ndërsa G. K., 32 vjeç, banues në fshatin Picrrakë, Krujë ishte dënuar për kultivim të bimëve narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Plotë

Ndalohen dy shtetas të shpallur në kërkim kombëtar për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës dhe Krujë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasit:

G. D., 46 vjeç, banues në Sukth, sepse Gjykata e Shkallës së Parë Durrës e ka dënuar me 1 vit burg, për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”.

G. K., 32 vjeç, banues në fshatin Picrrakë, Krujë, sepse Gjykata e Apelit Tiranë i ka dhënë masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme. /albeu.com/


Shtuar 20.05.2020 07:37