Dieta e Ronaldos, me çfarë ushqehet portugezi 6 herë në ditë?

Një nga çelësat e suksesit që ka pasur Cristiano Ronaldo gjatë gjithë karrierës së tij në futboll është dieta që ka udhëhequr gjithmonë çarjet portugeze.

Këto ditë ai ka njohur zakonet dietike që ai merr aktualisht, në moshën 34 vjeç.

Futbollisti i Juventusit ha deri në gjashtë herë në ditë dhe peshku është baza e dietës së tij. Peshqit peshk, ton dhe merlucë janë të preferuarat. Në mesin e mishit, pula dallohet, duke e konsideruar atë një ushqim magjik për shkak të përmbajtjes së tij të lartë të proteinave dhe përmbajtjes së ulët të yndyrës.

Për mëngjes, një opsion që zgjedh Cristiano është proshutë dhe djathë, dhe kos me pak yndyrë. Nëse nuk e keni përdorur më parë, ish-lojtari i Real Madrid do të hajë dolli avokado si një meze të lehtë gjatë ditës, transmeton lajmi.net.

Dreka e parë mund të përbëhej nga pulë dhe sallatë, ndërsa e dyta mund të ishte peshk, mbase ton me sallatë, vezë dhe ullinj. Për darkë do ta mbushni stomakun tuaj me mish ose peshk, mbase i ndani ato në dy seanca të veçanta.

Përveç kësaj, atij i pëlqen të flejë tetë orë në ditë dhe të marrë disa sy gjumë gjatë ditës: deri në pesë. Sigurisht, gjithashtu e kombinon atë me punë të shkëlqyera në palestër. Pishina dhe pilates është një nga hobit e tij të preferuar për t’u përshtatur 100%.


Shtuar 14.01.2020 15:51