LIVE/ Policja vrau 4 familjarët, nxirren nga banesa trupat e 5 viktimave në Gjilan (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në Gjilan ku një ish-efektive policie ka qëlluar për vdekje 4 anëtarë të familjës së saj, dy vëllezërit dhe dy prindërit.

Pas veprimit tragjik, policja ka qëlluar me armë zjarri mbi veten duke shkaktuar 5 viktima nga kjo familje.

Ndërkohë pak minuta më parë janë nxjerrë nga banesa ku edhe ndodhi ngjarja trupat e pajetë të familjes Bllaca, e cila humbi sot 5 anëtarët e saj.

“Valdete Bllaca ishte zyrtare aktive e forcave të policisë, pra nuk ka qenë e pezulluar”, deklaroi nënkoloneli Remzi Azemi.

Valdete Bllaca dyshohet se i ka marrë jetën dy prindërve Zeqir Bllaca 70-vjeçar dhe Hanife Bllaca 66 vjeçe si dhe vëllezërve Blerim Bllaca 33-vjeçar dhe Fisnik Bllaca 34-vjeçar. Vetë policia ishte 45 vjeç.

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri deklaroi se familja që u shua në mënyrë tragjike ishte e ndershme dhe s`ka pasur probleme me njeri. Ai lajmëroi se në nder të kësaj familjeje, në Gjilan do të shpallet një ditë zie. /albeu.com/


Shtuar 18.02.2020 17:27