Kosovë, 46 raste të reja dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, një person ka humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë, numri total i viktimave të pandemisë në vend shkon kështu në 617.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës raportoi se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 664 persona, prej të cilëve janë konfirmuar pozitiv 46 raste. Numri total i rasteve pozitive në Kosovë shkon në 15379, prej të cilëve 1674 janë aktive.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 101 pacientë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13088 raste.


Shtuar 25.09.2020 13:05