Tifozët votojnë për ekipin më të mirë në histori të Premier League (FOTO LAJM)

Tifozët kanë votuar për ekipin më të mirë në histori të Premier League teksa Liverpooli ka zënë vendin e parë.

Pasi që ka fituar 21 takime dhe ka barazuar vetëm një, Liverpooli momentalisht mban vendin e parë në Premier League me plot 64 pikë të grumbulluara.

“Të kuqtë” janë në rrugë të mirë për ta fituar titullin e tyre të parë në ligë pas 30 vjetëve.

36% të tifozëve kanë votuar që ekipi i sivjetmë i Liverpooli është më i miri në histori.

Ndërkohë, vendin e dytë e zë Manchester Unitedi i edicionit 1998/1999, që fitoi tripletën.


Shtuar 21.01.2020 16:46