Tërmeti i fuqishëm në Kroaci, reagon ylli i Kosovës (FOTO LAJM)

Ylli i kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati, ka reaguar pas termetit në Zagreb.

Kryeqyteti i Kroacisë, Zagrebi, është goditur nga një termet i fuqishëm në orët e hershme të këtij mëngjesi.

Termeti ka shkaktuar dëme të mëdha materiale në Zagreb, por deri më tani nuk raportohet për viktima.

Pas këtij termeti ka reaguar edhe lojtari i kombëtares së Kosovës, i cili luan në Zagreb, Lirim Kastrati.

Kastrati ka postuar një fotografi në llogarinë e tij në rrjetin social ‘Instagram’, ku sipas mbishkrimit të vënë ai përcjell lutje dhe dashuri për qytetin.

Shtuar 22.03.2020 11:43