Shkon t’i ushqejë, fermeri përfundon ushqim për derrat

Një ngjarje tragjike dhe shokuese ka ndodhur në Poloni.

Një fermer në Poloni ka humbur jetën në mënyrë tragjike pasi është ngrënë nga derrat i tij.

71 vjeçari ka pësuar një sulm në zemër teksa ka qenë duke nxjerr uji nga pusi, teksa më pas ka përfunduar në ushqim për derrat.

Eshtrat e tij janë gjetur nga një fqinj që kishte dalë për ta kërkuar.

Mangalica është një racë hungareze e derrit shtëpiak, e zhvilluar në shekullin XIX duke bërë kryqëzimin e racave hungareze me derrin e egër evropian. /albeu.com/


Shtuar 17.01.2020 17:26