West Ham po befason në Premier League , ja shifrat dhe statistikat e klubit

Premier League është një nga kampionatet më të fortë në evropë.

Klube si Chelsea, Manchester United, Liverpool, Manchester City  gjithmonë janë në qëndër të vëmendjes. Por askush nuk po flet për West Ham, i cili po bënë shumë mirë deri më tani në Angli.

West Ham përflitet nga mediat angleze se mund të jetë i rrezikshëm si Leicester kur fitoi kampionatin. Kujtojmë se “dhelprat” pikërisht si West Ham e nisën sezonin duke bërë shumë mirë me rezultatet dhe ndeshje pas ndeshje mbanin bëheshin akoma më të fortë.

Të njëjtën gjë është duke bërë dhe West Ham, ku deri më tani ka realizuar një performancë të shkëlqyer këto ndeshje. Ata ndodhen në vendin katërt me 20 pikë të grumbulluara , ku kanë arritur të marrin 6 fitore , 2 humbje dhe 2 barazime.

Momentalish ata ndodhen vetëm 5 pikë larg vendit të parë ku qëndron Chelsea me 25 pikë në krye./H.LL/albeu.com


Shtuar 1.11.2021 10:23