Tottenham shkaterron Arsenalin në derbin e Londrës dhe shpreson te Champions (VIDEO)

Tottenhami ka shkaterruar në shtëpi Arsenalin dhe ngushton diferencën për sa i përket zonës Champions.

Golat për skuadrën e Contes u realizuan nga Kane në minutë e 22′ me  penallti dhe në minutën e 37′, dhe Son Heung-Min 47′.

Ndërkohë, kur kanë mbetur edhe 2 ndeshje nga fundi, Tottenham është 1 pikë larg Arsenalit që mban vendin e 4 i cili të dërgon në Champions sezonin e ardhshëm. /albeu.com/


Shtuar 12.05.2022 22:31