Suksesi i Tuchel tek Chelsea janë të rijntë

Që pas ardhjes së Abramovich si president i klubit anglez, Chelsea gjithmonë ka qëlluar në shenjë me afrimet e talentëve të rinjë në moshë.

Disa prej tyre kanë qënë Torres, Terry, Hazard, Drogba, Lapmard.

Chelsea njihet për mundësinë që i jep të talenteve të reja, dhe këtë metodë po përdor dhe sot.

Tuchel ka në dispozicion James , Mount, Christensen, Chabolah , Hudson-Odoi, Loftus-Cheek, të gjithë këta lojtarë nën 25 vjec të cilët janë duke spikatur në çdo ndeshje tek Chelsea.

Pra sipas një analize nga “Marca”, Chelsea prodhon dhe zbulon talentet edhe mbështetet tek ata.

Përzierja e yjeve të rinjë me veteranët është një miksim perfekt nga klubi londinez, të cilët po e tregojnë shumë mirë këtë gjë në sezonin aktual dhe jo vetëm./H.LL/albeu.com


Shtuar 29.10.2021 11:54