Skenarët pas Ferreros, tifozët ëndërrojnë rikthimin e Viallit

Arrestimi i presidentit, Massimo Ferrero, ka trazuar mjedisin e Sampdorias, pavarësisht se Sampdoria është e huaj.

Për drejtimin e përditshëm dhe të zakonshëm të klubit do të kujdeset Alberto Bosco, drejtor operacional, por nuk do të mjaftojë, duke qenë se dorëheqja e Ferreros ka bërë që bordi i drejtorëve të kompanisë të humbasë. Kjo hap shumë skenarë dhe sugjerime për të ardhmen e pasigurt të Sampdorias, marrë nga SportMediaset.

Perspektiva më e vlerësuar nga tifozët është ajo që çon në një nga flamujt më të rëndësishëm në historinë e Sampdorias: Gianluca Vialli, një nga heronjtë e Scudetto-s 1991, i cili tashmë ishte përpjekur të merrte klubin në 2019 së bashku me biznesmenin amerikan James Dinan. Manjati do të kishte dhënë edhe një herë gatishmërinë e tij për të mbështetur Viallin në një përpjekje për të blerë Sampdorian.

Mundësitë e tjera çojnë në një konsorcium sipërmarrësish italianë, njeriu imazh i të cilëve do të ishte ish-futbollisti i Milanit Alessandro Costacurta, dhe një tjetër emër i vjetër që qarkullon kur bëhet fjalë për Sampdoria, ai i Gabriele Volpi. Sido që të jetë, fansat përveç Viallit ëndërrojnë edhe rikthimin e bujshëm të Edoardo Garrone, ish-presidentit.  /albeu.com/


Shtuar 7.12.2021 21:06