Real Madridi i vë sytë te një premtim rus

Vitet e fundit, Real Madridi është karakterizuar nga bastet për vlerat e reja të moshës së projeksionit. Shpenzimet stratosferike janë zhdukur për t’u hapur rrugë lojtarëve si Vinícius Jr, Rodrygo, Camavinga etj dhe duket se ata do të vazhdojnë të kryejnë të njëjtin modul.

Sipas disa mediave vendase, Real Madridi i ka vënë sytë te premtimi kazak Arsen Zacharyan. Mesfushori po shfaqet këtë sezon me fanellën e Dinamo Moskës dhe konsiderohet si një nga premtimet më të forta në futbollin rus.

Futbollisti 18-vjeçar ka realizuar 4 gola dhe 7 asistime këtë vit, të cilat kanë shërbyer edhe për të zgjuar interesimin e skuadrave si Arsenali dhe Barcelona.

Real Madrid tashmë ka kontaktuar Dinamon për të vlerësuar transferimin e Zacharyan dhe ata do ta vendosnin vlerën e tij fillestare në rreth 30 milionë euro. /albeu.com


Shtuar 27.12.2021 17:13