Real Madrid futet në garë për lojtarin e Manchester United

Aventura e holandezit Van de Beek me Manchester United është në përfundim.

Mesfushori i talentuar holandez i ardhur nga Ajax në drejtim të United duket se nuk bënë më pjesë në planet e Solskjaer. 24-vjeçari nuk ka patur minuta loje në këmbët e tij këtë sezon dhe ai kërkon një tjetër ekip ku të luaj më shumë.

Sipas “Fichajes.net”, Van de Beek mund ta vazhdojë karrierën e tij tek Real Madrid. “Los Blancos” është gati të bëjë një ofertë tani në merkaton e dimrit./h.ll/albeu.com


Shtuar 17.11.2021 09:24