Presidenti i Lazios i vendos ultimatum Maurizio Sarrit

Presidenti i Lazios, Claudio Lottio, i ka dhëne dy ditë kohë Maurizo Sarrit, që të kthej një pergjigjie për ofertën e tyre.

 

Sipas ‘Tuttomercatoweb’, Claudio Lotito i ka ofruar Maurizio Sarrit një kontratë dhe ai ka kohë deri të martën për të vendosur.

Gazeta zbulon se Lotito dorëzoi dokumentet për kontratën e re dhe Sarri pritej të përgjigjej sot, por Lotito është i gatshëm të presë edhe disa ditë dhe ka caktuar një afat të ri për të Martën.

Sarri ende mund të bëjë një kthesë të papritur, dhe besohet se Vitor Pereira dhe Giuseppe Iachini janë opsionet tjera për postin e trajnerit të Lazios.

Shtuar 6.06.2021 04:06

Tags: ,