“Marshallah”, Rama nxjerr pamjet nga shkolla e rindërtuar (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social Facebook pamjet nga shkolla e rindërtuar e Luzit “Gjon Luka”.

Rama shkruan se ajo tashmë është më e madhe, më e fortë dhe më e bukur se ajo që u prish nga tërmeti i 26 Nëntorit.

“Marshallah. Rilindi edhe Shkolla 9- vjeçare e Luzit, “Gjon Luka”, më e madhe, më e fortë, më e bukur se ajo që prishi tërmeti”, shkruan Rama.

 

 

Shtuar 6.06.2021 04:06