Parisi i mërzitur me reagimin e Mbappe-Galtier për çështjen e krizës energjitike, plas gallata në konferencën për shtyp (VIDEO)

Edhe pse zyrtarisht drejtuesit e skuadrës franceze pretendojnë se ylli francez dhe trajneri kanë dashur të shmangin pyetjen “jo sportive”, në sfond qëndrimi i saj është i ndryshëm.

Përshtypje negative ka shkaktuar reagimi i Kylian Mbappe dhe Christophe Gaultier, ndaj një pyetjeje që kanë marrë për udhëtimet e Paris Saint-Germain, me rastin e krizës energjetike.

Në veçanti, ylli francez dhe trajneri i skuadrës u pyetën përpara ndeshjes së sotme kundër Juventusit në hapjen e Ligës së Kampionëve, nëse do të preferohej të përdornin mjete të tilla si treni për udhëtimin e tyre, në vend që klubi të merrte me qira një avion, shkruan albeu.com.

Pyetja u ka bërë përshtypje te dyve, të cilët pasi janë parë me njëri-tjetrin kanë shpërthyer në të qeshura.

Zyrtarisht, administrata e Paris Saint-Germain mbështet kryesisht Gaultierin me eksperiencë, duke thënë se me këtë reagim specifik ka dashur të shmangë komentimin për një çështje kaq serioze që është jashtë rrymës konkurruese.

Megjithatë, ajo që del nga mediat franceze është se drejtuesit e klubit janë mërzitur veçanërisht nga mënyra se si kanë reaguar Mbappe dhe Gaultier, pak orë pas deklaratës së Emmanuel Macron që u kërkon francezëve të kufizojnë konsumin e ngrohjes këtë dimër. /albeu.com/