Një tjetër lojtar i Napoli rezulton pozitiv me Covid-19

Ditën e djeshme ka dalë pozitiv sulmuesi i  Napolit, Osmihen.

Tashmë pozitiv rezulton edhe Eljif Elmas pas një tamponi molekular të kryer në Maqedoni  para kthimit të tij në Itali.

Lojtari është i vaksinuar rregullisht, asimptomatik dhe do të izolohet në shtëpi .

Maqedonasi do të mungojë në ndeshjen kundër Juventus-it e planifikuar për 6 janar./ h.ll/albeu.com


Shtuar 31.12.2021 08:20