Mourinho: Abraham? Dua gola prej tij në çdo ndeshje

Fitorja e tretë radhazi për Romën në 2022. Skuadra e Jose Mourinhos mundi 4-2 Empolin falë një dygolëshi të Abrahamit dhe golave ​​të Zaniolo dhe Sergio Oliveira.

Një pjesë e parë e shkëlqyer, më pas pak lodhje në pjesën e dytë ku Empoli shënoi dy gola me Pinamontin dhe Bajramin. Në fund të ndeshjes Mourinho foli me mikrofonat e Dazn për të komentuar rezultatin, por edhe për sulmuesin Abraham.

Sa gola ju duhen nga Abrahami?
“Çdo lojë (qesh). Unë dua shumë gola  nga sulmuesi, nëse ai nuk mund ta bëjë këtë, ai duhet të ndihmojë ekipin”./albeu.com

Shtuar 23.01.2022 23:52