Mbappe nuk e do Neymar-in te PSG-ja, ka gjetur zëvendësuesin e brazilianit

Ylli i PSG-së, Kylian Mbappe nuk dëshiron të luajë në sulm me brazilianin Neymar. Ai dëshiron të ketë një tjetër sulmues pranë tij, thotë Bild.

Sipas shtypit gjerman, francezi është pro ftesës në ekip të talentit 17-vjeçar Yussuf Mukuko, tashmë në pronësi të Borussia Dortmund. Në të njëjtën kohë, udhëheqja e gjigantit parizien është shprehur i kënaqur me lojën e Neymar këtë sezon dhe nuk ka menduar ende për ndarjen me brazilianin.

Më parë, mes Kylian dhe Neymar ka pasur një konflikt se kush do të ekzekutojë penalltitë. Brazilianit nuk i pëlqeu fakti që francezit iu dha kjo e drejtë

Në sezonin e ri, Neymar po tregon formë të mahnitshme. Ai ka shënuar tetë gola dhe ka dhënë shtatë asistime në tetë ndeshje të Ligue 1.


Shtuar 26.09.2022 18:23

koment