Kupa e Afrikës/ Refuzohet kërkesa e Tunizisë

Pas shqyrtimit të protestës nga Tunizia dhe të gjithë procesverbalit të zyrtarëve të ndeshjes, Komiteti Organizativ vendosi 2 vendime.

1) Të refuzojë protestën e paraqitur nga ekipi tunizian.

2) Të miratojë rezultatin e ndeshjes si 1-0 në favor të Malit.” Kështu, Konfederata Afrikane e Futbollit (CAF), miratoi 0-1 me të cilën Mali mundi Tunizinë në ditën e parë të fazës së grupeve të Kupës së Kombeve Afrikane.

Miratimi erdhi pavarësisht nga anashkalimet e bujshme të gjyqtarit Janny Sikazwe, i cili e përfundoi ndeshjen dy herë herët. / h.ll/albeu.com


Shtuar 14.01.2022 12:24