Juventus – Napoli, formacionet e mundshme: Hysaj e Rrahmani titullarë

Pwr Juventusin do tw jenw tw gatshwm pwr kwtw ndeshje, McKennie dhe Arthur  ndwrsa pwr Napolin i gatshwm do tw jetw Koulibaly i cili ka lwnw pas dwmtimin po ashtu edhe Rrahmani.

Ndeshja mes Juventusit dhe Napolit që ishte paraparë të zhvillohet në tetorin e vitit të kaluar, do zhvillohet sonte (e mërkurë) në “Allianz Stadium”.

Gjashtë muaj para datës së paraparë, dy skuadrat do luftojnë për një vend në Ligën e Kampionëve.

Merih Demiral, Leonardo Bonucci dhe Federico Bernardeschi kanë dal pozitiv gjatë detyrës në Kombëtare dhe do mungojnë në këtë ndeshje.

Te Napoli pritet ta fillojnë këtë ndeshje, Elseid Hysaj dhe Amir Rrahmani.

Formacionet e mundshme:

Juventus (4-4-2): Szczesny; cuadrado, De Ligt, Chiellini, Danilo; McKennie, Arthur, Bentacur, Chiesa; Morata, Ronaldo.

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Hysaj; Fabian, Demme, Zielinski; Lozano, Mertens, Insigne.

Ndeshja nis në ora 18:45.


Shtuar 7.04.2021 10:52