Ish-mbrojtësi i Juves mbështet CR7: Do qëndrojë për të fituar Champions, zhgënjimi është për shkak se ndodhi nga Porto

Ronaldo ka marrë mbështejen e ish-mbrojtësit të Juves Nicola Legrottaglie.

Ish mbrojtësi i tha Radio Bianconera se beson që super ylli portugez do të qëndrojë në Torino për 2021-22 dhe do të tentojë edhe një hërë Ligën e Kampionëve, shkruan Albeu.com.

“Duke njohur Cristianon, ai nuk është ai që duhet të ikë. Ai do të qëndrojë derisa të arrijë qëllimin e tij. Ai dëshiron Ligën e Kampionëve dhe do të provojë të paktën edhe për një vit.

“Kundër Portos ai u paraqit keq dhe u masakrua nga kritikët. Mendoj se ai nuk do të dorëzohet, pasi do të marrë përgjegjësitë e tij dhe do të përpiqet të fitojë Ligën e Kampionëve vitin e ardhshëm.

“Ekziston një zhgënjim i madh pas daljes nga Champions League, dhe tifozët me siguri kanë pësuar efektin negativ pasi Juventus ka treguar se ata janë akoma në një nivel më të ulët se skuadrat e tjera të mëdha.

“Zhgënjimi nuk është vetëm për shkak të eliminimit, por për shkak se ndodhi nga Porto, që nuk konsiderohet të jetë një ekip i shkëlqyeshëm. Duhet të kuptohet pse një skuadër si Juventus do eliminohej në raundin e dytë kundër Portos.

“Pjesa tjetër është vetëm një pjesë e lojës, pasi Champions League është ndryshe nga garat e brendshme në Itali, dhe sigurisht disa lojtarë nuk dhanë mbështetjen që duhet të kishin dhënë.

“Kjo skuadër e Juventusit nuk mund të bëjë pa Ronaldon, dhe ata kanë nevojë për një farë soliditeti në fazën mbrojtëse. Disa gola i ishin dhënë kundërshtarëve, prandaj ka diçka që nuk shkon në mbrojtje. ”

Kur skadon kontrata e Ronaldos?

Ronaldo ka kontratë katër-vjeçare që kur u transferua në Itali nga Real Madrid në verën e vitit 2018.

Ai po i afrohet 12 muajve të fundit të asaj
marrëveshjeje, me kushtet e tij aktuale që do të zgjasin kontratën deri në 2022.

Kushtet e reja u diskutuan në një fazë, por Ronaldo tani po sheh me dyshim të ardhmen te Juventus. /albeu.com/


Shtuar 12.03.2021 18:11