Interit i mjafton një gol i Lukakut për të triumfuar ndaj Bolognas (VIDEO)

Interi vazhdon rrugëtimin drejt Scudettos, këtë radhë “Nerazzurrët” mposhtën Bolognan.

Mjaftoi një gol i vetëm, që Interi të marrë tre pikë nga udhëtimi në Bologna.

Tek Interi u paraqitën edhe Bastoni dhe Barella pasi rezultuan negativë ndaj COVID-19.

Romelu Lukaku shënoi në min (32’) për ti dhënë avantazhin Interit.

Ndeshja përfundoi, rezutlati përfundimtar, Bologna 0-1 Inter.

“Nerrazzurrët” qëndrojnë në vendin e parë me 68 pikë, ndërsa Bologna qëndron në vendin e 11-të me 34 pikë.

Shtuar 3.04.2021 10:04