Interi me dy mungesa të rëndësishme ndaj Sassuolos

Interi do të përballet me Sassuolon në ndeshjen e vlefshme për javen e 28 të Serie A.

Antonio Conte nuk duhet të llogarisë për këtë ndeshje dy tiutllarët, Marcelo Brozovic dhe Alessandro Bastoni.

Mungesa e tyre vjen jo për shkak dëmtimi apo infektimi, por për shkak kartonash.

Sipas La Gazzetta dello Sport, në vend tëë kroatit do të jetë Sensi, ndërsa në mbrojtjë do aktivizohen, D’Ambrossio dhe Rannocchia.

Ndeshja me Sassuolon do të luhet të mërkurën në orën, 18:45. /albeu.com/


Shtuar 5.04.2021 10:28