Historia e dashurisë e Coutinhos me gruan e tij më e fortë se ajo me Barcelonën

Ardhja e Philipe Coutinho në Barcelonë tërhoqi vëmendjen e botës. Por ishte martesa e tij me gruan e dashur Aine që u etiketua si “histori e madhe e dashurisë” në Camp Nou.

Në pothuajse çdo hap të karrierës së tij, nga Vasco da Gama në Liverpool përmes Interit, Barcelonës dhe së shpejti në Aston Villa, ata kanë qenë së bashku.

Nuk është çudi që Coutinho duket i destinuar të kthehet në jetë në Premier League.

Ish-shoku i skuadrës Lionel Messi u martua me të dashurën e fëmijërisë Antonella Roccuzzo në një ceremoni luksoze në vendlindjen e tyre në Argjentinë në vitin 2017.

Dhe shokut të skuadrës, Luis Suarez iu desh të duronte një marrëdhënie në distancë me të dashurën e atëhershme Sofi kur filloi karrierën e tij në Nacional.

Dhe kjo prirje e historive të dashurisë së Amerikës së Jugut vazhdoi me Philippe dhe 28-vjeçaren Aine.

Çifti u takua në vitin 2007 kur futbollisti premtues ishte vetëm 14 vjeç dhe ata u rritën së bashku në kryeqytetin e Brazilit, Rio de Zhaneiro.

Një mik i përbashkët i prezantoi me njëri-tjetrin në një festë dhe ata filluan të takoheshin, duke jetuar së bashku nën të njëjtën çati.

Aine do të udhëtonte me të duke parë çdo lojë.

Philippe nënshkroi për Internazionale në 2008 para se të kthehej te Vaso de Gama për dy sezone.

Megjithatë, besohet se kur Philippe u kthye në Itali në vitin 2010, Aine i ndërpreu studimet dhe shkoi me të.

Besohet se ata u detyruan të jetonin të ndarë për një kohë të shkurtër kur ai shkoi në huazim te Espanyol në vitin 2012, por më vonë u martua në të njëjtin vit.

Kur Philippe nënshkroi për Liverpool në 2013, ata u transferuan atje së bashku.

Megjithëse lufta e sulmuesit për t’u futur në ekipin e parë nënkuptonte që Aine duhej të ulej në tribunë me të gjithë të tjerët për të parë lojtarin e saj duke luajtur, duke gjykuar nga fotot e biletave që ajo vendosi në llogaritë e saj në rrjetet sociale!

“Ajo më kërkoi të bëhesha i dashuri i saj. Nuk kishte asnjë moment që ne të ishim sikur “OK, tani jemi bashkë”.

“Ne jemi nga e njëjta lagje dhe kështu filluam të shihemi gjithnjë e më shumë me njëri-tjetrin, të shkojmë në vende së bashku dhe u bë më e thellë dhe më e fortë.”

Ai tani ia dedikon asaj çdo festë goli, duke i fryrë puthjet në drejtim të saj.

Prisni të shihni shumë më tepër nga kjo, dhe Aine duke buzëqeshur në tribuna, në Villa Park./ h.ll/albeu.com


Shtuar 8.01.2022 17:18