Formacionet zyrtare Angli-SHBA, “Tre Luanët” për të blinduar vendin e parë

Pas pak do të luhet ndeshja midis Anglisë dhe SHBA-së.

Anglia e nisi mbarë Kupën e Botës duke fituar thellë me rezultatin 6-2 kundër Iranit. SHBA vjen nga një barazimi 1-1 ndaj Uellsit.

Anglia është favorite në këtë sfidë, por Botërori po tregon se mund të ndodhin edhe surpriza të mëdha, si ajo e Arabisë Saudite ndaj Argjentinës apo ajo e Japonisë ndaj Gjermanisë./ h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare:

 

 

Shtuar 25.11.2022 19:06