Formacionet zyrtare, Belgjikë-Itali: De Buyne dhe Chiesa nga minuta e parë (FOTO LAJM)

Në orën 21:00 do të luhet supersfida mes Belgjikës dhe Italisë.

Dy ekipe në superfomë do të kërkojnë kualifikimi në gjysmëfinale.

Ndërkohë, te Belgjika është rikuperuar De Bryne dhe do të jetë nga minuta e parë.

Edhe Italia ka rikuperuar Chiellinin i cili e nis nga minuta e parë sfidën.

Formacionet zyrtare:

Belgjika: Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; Meunier, Tielemans, Witsel, T.Hazard; De Bruyne, Lukaku, Doku.

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne.


Shtuar 2.07.2021 20:07