Covid-19 “troket” te Real Madrid, dy lojtarë të infektuar

Covid-19 ka prekur edhe Real Madrid, teksa dy lojtarë të “Los Blancos” kanë rezultuar pozitivë.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi nëpërmjet rrjeteve sociale, ku raportohet se Luka Modriç dhe Marcelo janë lojtarët e infektuar.

Të dy lojtarët do të izolohen nga pjesa tjetër e skuadrës dhe do të vazhdojnë  shërimin e tyre nën masa të rrepta, sipas protokolleve të vendosura./h.ll/albeu.com


Shtuar 15.12.2021 12:46