Chelsea e mbyll pjesën e parë në avantazh (VIDEO)

Chelsea ka kaluar në avantazh në minutën e 29-të ndaj West Ham-it.

Një goditje këndi e realizuar nga Havertz ka arritur të përfundojë topi në rrjetë nga braziliani T.Silva.

Në minutën e 40-të West Ham fiton një penallti dhe e realizon në gol me anë të Lanzini. Nuk kaluan shumë dhe Chelsea shënon golin e avantazhit me anë të Mount në minutën e 45-të.

Pjesa e parë, West Ham 1-2 Chelsea/h.ll/albeu.comShtuar 4.12.2021 14:21