Casemiro dëshiron të transferohet te Man United jo për para, por për arsye profesionale dhe personale

Janë bërë të ditura detajet e një transferimi të mundshëm të Casemiro te Manchester United.

Sipas gazetarit të ESPN Brasil, Fernando Campos, mesfushori i Real Madridit nuk ka pranuar ende një ofertë nga Manchester United. Ai është duke e shqyrtuar dhe do të marrë një vendim së shpejti.

Paga e ofruar nga Manchester United nuk është shumë më e lartë. Informacioni për ndryshimin është pothuajse dy herë i pavërtetë.

Kampos argumenton se për Casemiro nuk ka të bëjë me paratë, por me arsye profesionale dhe personale. /albeu.com/

Shtuar 18.08.2022 22:04