Botërori i Klubeve, Jorginho: Palmeiras më refuzoi

Jorginho, mesfushori i Chelsea dhe i kombëtares italiane, prezantoi finalen e Kupës së Botës për Klube të planifikuar për nesër në Abu Dhabi mes bluve të tij dhe Palmeiras në një konferencë për shtyp:

“Ne do të japim gjithçka për të provuar ta sjellim këtë trofe në shtëpi. Ne kemi shumë respekt për Palmeiras, nuk është rastësi që ata arritën deri këtu. Gjithçka mund të ndodhë. Gabimi më i madh do të ishte të mendosh se je favorit.”

“Kam bërë audicion kur isha rreth 12 vjeç dhe nuk e bëra. Është çmenduri të mendosh se jemi këtu 18 vjet pas Kupës së Botës për Klube, por është edhe arsyeja pse futbolli është kaq i mirë,” shtoi italiano-braziliani duke kujtuar se audicioni i tij shkoi keq me Palmeiras. /albeu.com/

Shtuar 11.02.2022 23:43