Bennacer refuzon rinovimin me Milanin, Liverpooli pret “pas derës”

Milani po tenton të bindë për të nënshkruar një kontratë të re mesfushorin algjerian, Ismael Bennacer. Deri më tani ai ka refuzuar, për shkak të kushteve të ofruara.

Palët nuk po e gjejnë gjuhën e përbashkët dhe në Angli raportojnë se Liverpool mund të futet në lojë për shërbimet e lojtarit të Milanit.

Bennacer ka edhe dy vite kontratë me kampionët e Italisë, ndërkohë që ka edhe një klauzolë lirimi 50 milionë euro.

Shtuar 18.08.2022 11:35